| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.08.2017

Академците ќе го сефтосаат Младост

Неделниот натпревар меѓу Академија Пандев и Скопје ќе се игра во Струмица и тоа на стадионот „Младост“

Сосема очекувана одлука на раководството на струмичкиот прволигаш. Имено Академија Пандев се реши неделниот меч со Скопје во рамките од 2. коло да го игра дома, во својот град на стадионот „Младост“. Ова ќе биде убава можност Академците на Пандев да го сефтосаат новиот „Младост“ кој наголемо се „шминка“ во пресрет на квалификацискиот меч меѓу Македонија и Албанија на 5 септември.

 Датум: 17.08.2017, 11:03
Статијата е прочитана 2806 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense