| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.09.2017

Денковски во шпанска Азуага

Поранешниот младински репрезентативец на Македонија потпиша за шпанскиот третолигаш и веќе настапува во тамoшниот шампионат

Христијан Денковски својата кариера ја продолжи во шпанскиот третолигаш Аузага.  Поранешниот младински репрезентативец вече дваесетина дена е во Шпанија, одигра неколку мечеви веќе постигна и гол за неговиот нов клуб, по што и официјално беше промовиран како ново засилување. За него ова не е прв интернационален предизвик, откако во минатото настапуваше во Словенија и Холандија.Датум: 20.09.2017, 15:03
Статијата е прочитана 1971 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense