| контакт | маркетинг
КОШАРКА

08.03.2018

Оставка на Белегу

Досегашниот претседател на косовската кошаркарска федерација влегува во политиката

Еролд Белегу веќе не е претседател на кошаркарската федерација на Косово. Тој во иднина ќе ја врши функцијата советник за надворешна политика на косовскиот премиер Рамуш Харадинај, и бидејќи ќе има конфликт на интереси, мораше да си замине од кошаркарската федерација.
Белегу пет години беше предводник на федерацијата, во овој период го зголеми буџетот за три години, канцелариите во кои работат се најмодерни од сите кои ги имаат спортските федерации во Косово. Новиот претседател на косовската федерација ќе биде избран на вонредно собрание на 5 април.Датум: 08.03.2018, 11:28
Статијата е прочитана 328 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense