| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.02.2018

Шкупи со Броја во составот ја чека Шкендија

*На утрешното дерби против лидерот се очекува свое деби во дресот на чаирчани да има Рон Броја, едно од најголемите зимски засилувања во редовите на Шкупи

Рон Броја, младиот интернационалец од Косово и едно од најголемите засилувања во редовите на Шкупи, се очекува на утрешното дерби со Шкендија да го има своето деби за тимот од Чаир. „Среќен сум што мојот тим со победа го стартуваше пролетниот дел. Утрешниот меч со Шкендија ќе биде големо, вистинско дерби, јас се надевам дека токму на овој меч ќе дебитирам за Шкупи. Се надевам дека на ова дерби нашите навивачи ќе уживаат“ истакна Рон Броја.Датум: 17.02.2018, 16:39
Статијата е прочитана 855 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense