| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.01.2018

Рига на Седлоски е 14 најбогат клуб во светот!

Од приложената графика убаво се гледа во каков клуб Седлоски е нов стратег, кој дојде на местото на познатиот Славиша Стојановиќ


ФК Рига, новиот клуб на трофејниот тренер Гоце Седлоски е еден од најбогатите клубови во светот. И тоа на 14 место, и тоа веднаш зад Барселона а пред Атлетико Мадрид, Ливерпул, Борусија Дортмунд, Монако. Ова го велат порталите кои се специјализирани за финансиите во светскиот фудбал. Рига е во сопственост на екстремно богат тајкун од Русија, клуб со големи амбици. Клуб кој го доведе Седлоски да го подигне своето ниво во европски рамки.
Инаку Седлоски доаѓа на местото а познатиот тренер Славиша Стојановиќ, екс стратег на Ц. Звезда, екс селектор на Словенија и уште неколку други клубови. Наше е да му посакаме на Седлоски успеси со ФК Рига, нешто слично како што имаше со Вардар, и како директор и како тренер.Датум: 27.01.2018, 11:55
Статијата е прочитана 2992 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense