| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

10.01.2018

Егзодус во Победа, Бубања доаѓа утре

Огромен број на фудбалери зимава си заминуваат од Прилеп, а тренерот Бубања утре не се знае со колку играчи ќе ги почне подготовките.

Победа Прилеп се соочува со големи проблеми. Пред стартот на подготовките кои требаше да се случи денес, а е одложен за утре, поголемиот број на играчи кои што беа стандардни во првата половина од шампионатот веќе си заминаа од клубот. Причините не се ни важни веќе, туку поважно е со кого утре тренерот Славољуб Бубања ќе ги почне тренинзите. Србинот пристигнува утре, а на тренинг нема да ги најде, Илиески, Илијовски, Шаркоски, Мирчевски, Мустафов,  Недановски, Најдовски, Цветановски. Ристевски, а многу веројатно и Борче Маневски. Сите овие си заминаа или се пред заминување од Победа, па јавноста во Прилеп се прашува гласно каде плови бродот на Победа во моментов. Со кој играчи мислат прилепчани да изборуваат опстанок и како ќе ја преживеат воопшто пролетната полусезона.Датум: 10.01.2018, 18:12
Статијата е прочитана 1127 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense