| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.09.2017

Дербито на истокот за велешани

Борец со голот на Пановски во 41. минута успеа со 1:0 да слави значајна победа против Тиквеш

Во дербито на истокот Борец го совлада Тиквеш со 1:0 и тоа со голот на Александар Пановски во 41. минута. Со тоа велешани го добија ова интересно и возбудливо дерби. Со овие три бода Борец се приклучува во битката за врвот.Беласица и натаму гази, петта победа во петиот меч и освоени максимални 15 бодови. Овојпат настрада Хоризонт Т со 2:0.

РЕЗУЛТАТИ 5. КОЛО - ИСТОК
ОСОГОВО - САСА 2:2
ХОРИЗОНТ Т - БЕЛАСИЦА 0:2
ПОБЕДА - ПЛАЧКОВИЦА 1:0
БОРЕЦ - ТИКВЕШ 1:0
БРЕГАЛНИЦА - КОЖУФ 3:1

ТАБЕЛА
1. Беласица 15, 2. Брегалница 11., 3. Тиквеш 9., 4. Борец 9., 5. Кожуф 7, 6. Осогово 7, 7. Плачковица 6, 8. Поведа (В) 5., 9. Саса 1., 10. Хоризонт Т 0.Датум: 26.09.2017, 17:39
Статијата е прочитана 2885 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense