| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.09.2017

Зенит броеше до три, Тешка повреда на Брдаровски

Вардар на полувреме губи од Зенит со 0:3. Нашиот тим одигра слаби први 45 минути


Вардар губи со 0:3 на полувреме. Зенит си ја искажа сета своја големина и со головите на Кокорон во 6. и 21. минута но и на Џуба во 39. минута, има големо водство. Треба да се каже дека во 39. минута при постигнувањето на голот на Џуба, Брдаровски се удри во дирекот и потешко се повреди. Па мораше да биде заменет со Глишиќ. Нема што еден премногу импресиониран Вардар пред само нешто помалку од 15.000 гледачи на Арената „Филип Втори“ во Скопје во историскиот меч за мак - фудбалот.

 Датум: 14.09.2017, 21:57
Статијата е прочитана 1015 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense