| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

15.04.2017

Минута молчење за трагично загинатиот Лазаревски

Попладнево сите натпревари од Првата и Втората лига ќе започнат со минута молчење по повод трагичната смрт на Филип Лазаревски, младиот фудбалер на Академија Пандев

Денеска сите натпревари од Првата и Втората лига ќе започнат со  едноминутно молчење по повод трагичната смрт на Филип Лазаревски, младиот фудбалер на Академија Пандев. Струмица и натаму е во шок и тагува по својот млад фудбалер кој со само 15 години трагично го заврши својот живот. Загуби и фудбалска Македонија, имено Лазаревски важеше за еден од најперспективните фудбалери во својате генерација во репрезентацијата до 15 години.




Датум: 15.04.2017, 13:52
Статијата е прочитана 19525 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense