| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.02.2018

Пролетниот дел во Вторите лиги стартува во вторник

Поради временски услови, ФФМ реши почетокот на пролетната полусезона во двете Втори лиги да помести од сабота во четврток

Снегот и поларните зимски услови направија проблем и во двете Втори лиги. Имено ФФМ, односно Комисијата за натпревари, се реши да го помести стартот на пролетниот дел. Па така место во сабота (03.03.2018), првите кола во Западната и Источната конкуренција ќе се одиграат во вторник (06.03.2018).Датум: 27.02.2018, 13:18
Статијата е прочитана 1203 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense