| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.01.2018

Китановски претставен во Славен Белупо

Дефанзивецот ја направи трансфер со кој го менува клубот но не и шампионатот.

Томе Китановски е нов член на тимот на Славен Белупо. Дефанзивецот кој досега играше за екипата на Истра, замина во тимот од Копривница со што ги промени клубските бои но не и шампионатот во кој настапува. Со оглед на лошата ситуација во таборот на Истра, логично е што покрај грото од фудбалерите си замина и нашиот интернационалец, а во тимот на Слаен ќе настапува заедно со уште еден битолчанец Мирко Ивановски. Претставувањето на Китановски како нов член на клубот се случи во текот на вчерашниот ден.

 Датум: 11.01.2018, 10:15
Статијата е прочитана 427 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense