| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.03.2017

На кого ќе му „светне“ во Штип (ФОТО)

Попладнево под Исарот за прв пат во историјата на овој град ќе се игра фудбал под рефлектори, се среќаваат Брегалница и Пелистер во првиот меч во 1/2 финалето на Купот на Македонија

Брегалница и Пелистер се среќаваат во Штип и тоа под рефлектори, за прв пат во историјата во овој град, и тоа во првиот натпревар од 1/2 финалето во Купот на Македонија. Ќе видиме по мечот на кого ќе му „светне“ во Штип и кој ќе оди со предност во реваншот кој се игра на 19 април.Датум: 01.03.2017, 16:56
Статијата е прочитана 2260 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense