| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.01.2017

(ВИДЕО) : Çka po ben Меџедовиќ?

„Супер е тука во Шкендија, знам каде дојдов. Може да се пофалам дека веднаш научив неколку зборови на албански, како на пример Faleminderit. Çka po ben? Naten e mire. Te dua Shkendija “ изјави на промоцијата Дино Меџедовиќ.

Интересно беше на утринската промоција на Дино Меџедовиќ и Јуре Чолак во клупските простори на ФК Шкендија, особено кога своите импресии ги искажуваше првиот.
„Супер е тука во Шкендија. Знам каде дојдов, очекувам успеси и титули со мојот нов клуб. Да се пофалам дека веднаш научив неколку зборови на албански, а некои пак знаев од порано како на пример Faleminderit. Çka po ben? Naten e mire. Te dua Shkendija“ истакна Меџедовиќ.Датум: 20.01.2017, 13:55
Статијата е прочитана 7232 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense