| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.01.2017

Сепси се интересира за Марко Симоновски

Голгетерот на Лахти пред преселба во Романија

Марко Симоновски својата кариера би можел да ја продолжи во Романија, во дресот на Сепси. Романскиот тим е заинтересиран за услугите на голгетерот на Лахти, и веќе почнал преговори за негов ангажман во оваа екипа.
Доколку се одлучи да потпише за Сепси, тогаш ќе настапува заедно со Милован Петровиќ кој што во моментов е дел од оваа екипа како позајмен од таборот на Осиек.
Симоновски го сврте вниманието кон себе со одличните настапи и голови во дресот на Лахти. Минатата година тој постигна 13 гола во дресот на овој тим во минатата сезона.Датум: 17.01.2018, 12:04
Статијата е прочитана 332 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense