| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.02.2018

Седлоски со Рига трет на турнирот на Кипар

Во битката за третото место, денеска тимот на нашиот стратег со 1:0 го совлада Шиник

Добар резултат за нашиот стратег Гоце Седлоски и неговата Рига. Имено во силна конкуренција на повеќе клубови од Русија, Седлоски со Рига го освои третото место на турнирот кој изминатата недела се одржуваше на Кипар. Во битката за третата позиција екипата на Рига, чиј тренер е Гоце Седлиски, денеска го победи Шиник Јарослав со 1:0. Ова докажува дека Рига е во добра форма во пресрет на стартот на првенството во Летонија.Датум: 23.02.2018, 17:20
Статијата е прочитана 896 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense