| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.01.2017

УЕФА со истрага за мечот на кој Тричко постигна три голови

Како што известуваат медиумите во Кипар, УЕФА покренува истрага покрај другите, и за мечот Кармиотиса - АЕК Ларнака кој заврши 1:6 а на кој Иван Тричковски постигна хет - трик

УЕФА покренува истрага за неколку мечеви од шампионатот во Кипар но и во Купот на таа земја. Имено покрај другите, се сомнева и на дуелот Кармиотиса - АЕК Ларнака, куп меч одигран пред една недела, кој заврши 1:6 за гостите од Ларнака. Да потсетиме дека на тој меч за победничката екипа три голови постигна нашиот напаѓач Иван Тричковски.Датум: 27.01.2017, 19:41
Статијата е прочитана 1569 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense