| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.03.2017

ГОООООЛ... Николов.... Македонија води со 1:0


Со голот на Бобан Николов во 43. минута, нашата репрезентација на полувреме води со 1:0

 

Македонија на полувреме води со 1:0 и тоа со голот на Бобан Николов во 43. минута. Убавата асистенција на Тричковски од левата страна, Николов на уште поубав начин ја претвори во гол кога го погоди десниот горен агол на домашната репрезентација.
Конечно. Македонија во текот на целиот прв дел напаѓаше, имаше голем број шанси но немаше среќа. Сепак во финишот Николов погоди за заслужено водство на Македонија.Датум: 24.03.2017, 21:36
Статијата е прочитана 834 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.12.2017
17.12.2017
17.12.2017
17.12.2017
17.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense