| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

07.09.2017

Ставрев на дербито Вардар – Силекс

Нашиот најдобар судија „главен“ на дербито во Скопје

Предмалку беа извлечени судиите за следното 4. коло во македонската фудбалска лига. Александар Ставрев ќе го суди најјинтересниот натпревар помеѓу Вардар и Силекс кој ќе се игра во Скопје, додека пак во Битола, каде се среќаваат Пелистер и Скопје правдата ќе ја дели Димитар Мечкаровски. Шкупи и Работнички ќе одиграат уште еден интересен дуел на Чаир, а таму главен ќе биде Марјан Маркоски.Датум: 07.09.2017, 15:13
Статијата е прочитана 899 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense