| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

15.09.2017

Стојанов ќе го суди дербито во Ѓорче

*Стојанче Стојанов од Штип е делегиран за главен судија на средбата Работнички - Шкендија
Денеска се одредени судиите за 5. коло. Дербито во Ѓорче меѓу Работнички и Шкендија ќе го суди Стојанче Стојанов од Штип. Додека второто дерби, она меѓу Ренова и Пелистер ќе го суди Јован Качевски од Струга.

СУДИИ ЗА 5. КОЛО
РАБОТНИЧКИ - ШКЕНДИЈА (СТОЈАНЧЕ СТОЈАНОВ)
РЕНОВА - ПЕЛИСТЕР (ЈОВАН КАЧЕВСКИ)
СИЛЕКС - ШКУПИ (ЈОСИП БАРТОН)
ПОБЕДА - А. ПАНДЕВ (КОНСТАНТИН ВЛАХО)
СКОПЈЕ - ВАРДАР (ДИМИТАР МЕЧКАРОВСКИ)Датум: 15.09.2017, 12:18
Статијата е прочитана 1744 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense