| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.02.2018


Савиќ чека деби за Земун

Искусниот србин со македонски пасош по десетина години минати во странство повторно е дел од шампионатот од каде што и тргна. Потпиша за тимот на Земун.

Душан Савиќ веќе десетина дена тренира и работи со тимот на Земун и ќе биде едно од многуте засилувања за оваа екипа за пролетнава полусезона. Искусниот напаѓач кој во моментов има 32. години долго време беше надвор од Србија, инаку неговата родна земја, а интернационалната кариера ја стартуваше токму од Македонија. Низ годините промени дваесетина клубови, од многу земји, за да ете конечно се врати во родната Србија и потпише за Земун. Тој сеуште чека на деби за новиот клуб, а досега не беше ниту во комбинација на мечевите против Борац, односно Партизан.

 Датум: 28.02.2018, 18:11
Статијата е прочитана 768 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense