| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

07.09.2017

Хусмани го пречека Ибраими

Интернационалците сега ќе настапуваат во ист клуб, а Хусмани ќе му помогне на Ибраими што подобро да се вклопи во Домжале

Агим Ибраими е нов член на тимот на Должале. Нашиот репрезентативец, конечно, пронајде клуб, каде што дефинитивно ќе игра и ќе ја врати старата добра форма. Во тоа многу ќе му помогне нашиот поранешен младински репрезентативец Зени Хусмани кој долго време е дел од овој клуб и е незаменлив на својата позиција играч за врска. Хусмани му посака добредојде на Ибраими на стадионот на Домжале.Датум: 07.09.2017, 11:28
Статијата е прочитана 1652 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense