| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

08.01.2018

Голманот Пашовски ќе ја брани Беласица

Место да остане во Пелистер и да биде технички директор, искусниот чувар на меражата се пресели во Струмица

Горан Пашовски е нов фудбалер, односно голман на Беласица. На тимот кој есенскиот дел од Втората лига – Исток, го заврши како лидер. Ова е по малку неочекувана одлука на ветеранот, особено ако се знае дека самиот тој изјавуваше дека става крај на долгогодишната кариера и дека ќе остане во Пелистер како технички директор. Но, работите се чини дека се менуваат од час во час кога станува збор за битолскиот клуб. Па така во пролетниот дел Беласица на својот гол ќе го има Горан Пашовски.Датум: 08.01.2018, 20:07
Статијата е прочитана 1679 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense