| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.08.2017

Партизан тргнува во офанзива по Горан Пандев!

Српскиот шампион има големи амбиции во последните денови од преодниот рок

Горан Пандев би можел да го облече дресот на белградски Партизан. Тимот од Белград е амбициозен во намерата да направи добар тим за настапите во Лигата на Европа, и од тука желба е Македонецот од Џенова кој што пред почетокот на сезоната се договори на уште една година.

Сепак, се чека понудата од белградскиот тим до Џенова за да се види дали оваа опција е реална и дали Пандев би го облекол дресот на Партизан. Македонецот пред неколку месеци одби богата понуда од Кина само да остане во Италија каде што, истакна, дека неговото семејство е среќно.Датум: 27.08.2017, 09:46
Статијата е прочитана 1126 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense