| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

04.11.2017

Агим Ибраими со деби за Домжале

Нашиот напаѓач вчера беше регистриран за словенечкиот прволигаш, а денеска се најде во стартниот состав на мечот против Алуминиј

Агим Ибраими денеска одигра 70.минути за Домжале во својот деби настап во меч од елитната лига на Словенија, на гостувањето кај Алуминиј. Во тие моменти, кога тој го напушти теренот, резултатот беше 0:0. Подоцна Домжале поведе со 1:0. Инаку нашиот репрезентативен напаѓач вчера беше регистриран за Домжале а денеска се најде во стартниот состав со „десетката“ на грбот на дресот на прволигашот од Словенија.Датум: 04.11.2017, 16:54
Статијата е прочитана 1059 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense