| контакт | маркетинг

24.09.2017

Маркез повторно „удри“, Роси со „една нога“ на петтото место

Светскиот шампион на Хонда, Марк Маркез се одвои на 16 поени од ривалот на Дукати, Андреа Довициозо по импресивната победа на Арагон ГП трката

Маркез стигна до петтата победа оваа сезона пред колегата од Хонда, Дани Педроза и човекот кој најдолго беше лидер на трката, Хорхе Лоренцо во Дукати, додека Валентино Роси, помалку од месец дена откако ја скрши ногата стигна до петтото место зад колегата Маверик Вињалес.
„Ова беше навистина тешка трка поради високите температури. Од стартот немав најдобро чувство на мотоциклот, бно решив да се борам до крај. Успеав да ја искористам предноста и прекрасно е да се победи пред овие фанови“, изјави Маркез.Датум: 24.09.2017, 15:10
Статијата е прочитана 801 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense