| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.10.2017


Каменица слави триумф


Екипата на Каменица Саса триумфираше над Тиквеш со 3:1 на домашен терен во рамките од осмото коло во втората лига - Исток


 Домашната екипа доминираше во текот на целиот меч и заслужено победи. Истото може да се каже и за тимот на Плаќковица кој против Кожуф исто така на домашен терен триумфираше со 3:1. Конечно Борец триумфално мина низ Кочани, откако славеше над Осогово со 1:2. Последниот меч од ова коло ќе се игра вечерва во Струмица каде што се среќаваат Беласица и Брегалница, а Победа Валандово е слободна овој викенд

ВТОРА ЛИГА ИСТОК, Резултати 8. Коло:
КАМЕНИЦА САСА – ТИКВЕШ 2:0
ПЛАЧКОВИЦА – КОЖУФ 3:1
ОСОГОВО – БОРЕЦ 1:2
БЕЛАСИЦА – БРЕГАЛНИЦА ВЕЧЕР
СЛОБОДНА: ПОБЕДА ВАЛАНДОВО

 Датум: 14.10.2017, 17:08
Статијата е прочитана 2168 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense