| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

03.03.2018

Вардар одлучи: ќе има БОЈКОТ на првенството

Натпреварот со Силекс и следниот со Шкендија, Вардаровиот тим ќе го одигра со младинските играчи, како знак на револт од одлуката на ФФМ во случајот „младинец“

Бојкот! Ова е одлуката на Вардар како знак на револт за одлуката на ФФМ да не ја казни Шкендија со никаква санкција во случајот „младинец“ и скандалозниот натпревар со Академија Пандев. Вардаровото раководство на денешниот состанок донесе одлука следните натпревари да ги игра со младинскиот тим.

Тоа значи дека Вардарци драстично ослабени на следните две средби, и им се заканува и елеминација од Купот на Македонија. Ова се сосема нови моменти за нашиот фудбал во кој што вчера „фрчеа“ соопштенија и преписки меѓу клубовите.

Ова не е добра вест за македонскиот фудбал, особено што доаѓа од најтрофејниот клуб, и од тимот кој што обезбеди историско учество во групната фаза од Лигата на Европа. Но, од Вардар најавија вакво нешто, иДатум: 03.03.2018, 15:23
Статијата е прочитана 6732 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense