| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

07.04.2017

Мечкаровски на центарот на „вечното“ дерби

Димитар Мечкаровски ќе биде главен судија на средбата Вардар - Пелистер

Димитар Мечкаровски од Скопје е ждребуван за судија на дербито на 26. коло меѓу Вардар и Пелистер кое ќе се игра во недела со почеток од 16 часот на „Телеком Арената“ во Скопје. Тетовското дерби ќе го суди пак Фатон Мустафи.


ВАРДАР - ПЕЛИСТЕР (ДИМИТАР МЕЧКАРОВСКИ)
ШКЕНДИЈА - РЕНОВА (ФАТОН МУСТАФИ)
ПОБЕДА - РАБОТНИЧКИ (СТОЈАНЧЕ СТОЈАНОВ)
ШКУПИ - СИЛЕКС (АЛЕКСАНДАР СТАВРЕВ)
БРЕГАЛНИЦА - МАКЕДОНИЈА ЃП (ДАЛИБОР ЃОРЃЕВСКИ)Датум: 07.04.2017, 12:34
Статијата е прочитана 2727 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense