| контакт | маркетинг
19.10.2017
*„Јас го составувам тимот и затоа моја е вината. Ова е тежок пораз за нас како клуб, како тим, како стручен штаб“ истакна на пресот стратегот на Вардар Чеде Јаневски
19.10.2017
*Реал Сосиедад не е ништо посилен и помоќен од Фенербахче. Проблемот е кај нашиот првак кој е очаен и слаб во однос на оној летен Вардар кој газеше се пред себе
19.10.2017
*Реал Сосиедад испорача шест голови во мрежата на нашиот евро претставник. Очајно издание на момците на Јаневски, заслужен пораз од 0:6
19.10.2017
Со головите на Ојарзабал во 13. и Вилиан во 34. и во 43. минута, Реал Сосиедад води со 3:0 по првите 45 минути
19.10.2017
Интересено - откако ги одработија репрезентативните обврски, голем број наши интернационалци не беа во составот или, пак, беа на клупата за резервни играчи за своите клубови
18.10.2017
Селекцијата од 18 години денеска ќе го одигра вториот пријателски меч во Зеница
19.10.2017
Вардар е пред тежок предизвик. Шпанците играат фудбал со многу посед на топката. Дури и во поразот со Зенит имаа драстично поголем процент од противникот. Играат фудбал како и сите Шпанци и препознатливата „тика-така“
18.10.2017

Тренерот на Реал Сосиедад вели дека максимално го респектира тимот на Вардар
18.10.2017
*Стратегот на Вардар со порака пред утрешниот дуел со Реал Сосиедад во Лигата на Европа
18.10.2017
*Во пенал серијата Работнички не успеа три удари од белата точка да претвори во гол и затоа е елиминиран. Драма и во Струга каде Ренова во 95. минута постигна гол за пласман понатаму
18.10.2017
Играчот на Спортинг Лисабон целосно е рехабилитиран од повредите и ќе биде дел од квалификацискиот турнир во ноември
18.10.2017
*Денеска се играат реванш средбите од 1/8 финалето во Купот на Македонија
НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.10.2017
19.10.2017
19.10.2017
19.10.2017
19.10.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense