| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.01.2018

(ВИДЕО) Шкендија: Добредојде Вакили!

Шкендија со видео порака го потврди новото засилување Алма Або Вакили

Како што Македонски спорт најави пред неколку денови, Алма Або Вакили е новиот фудбалер на есенскиот шампион Шкендија. Се работи за квалитетен нигериски интернационалец кој дојде од редовите на Тракаи, а во продолжение на сезоната треба да ги покаже способностите и во тетовската екипа. Шкендија преку видео клип го претстави Вакили како свој нов член.


 Датум: 29.01.2018, 16:16
Статијата е прочитана 1728 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense