| контакт | маркетинг

19.03.2017

Ѓоргиев ги обедини круните во Јапонија

Македонскиот одбојкарски репрезентативец го предводеше Торај во освојувањето на шампионската титула во Јапонија, во двомечот со Госеи

Македонскиот репрезентативец Никола Ѓоргиев и Торај ероус се апсолутни владетели на јапонското одбојкарско небо. Популарниот Нико викендов ги обедини круните, откако во финалето на првенството (кое се игра во два добиени натпревари) со 3:0 (25:23, 25:20, 30:28) и 3:1 (25:20, 23:25, 25:16, 25:23) го совладаа Госеи. Претходно Ѓоргиев и соиграчите го освоија и Царскиот куп, што претставува најголем клупски успех на „стрелите“.Датум: 19.03.2017, 10:42
Статијата е прочитана 901 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
25.03.2017
25.03.2017
25.03.2017
25.03.2017
25.03.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense