| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

04.09.2017

Ибраими: Потпишувам за Домжале

Македонскиот интернационалец се враќа во Словенија, каде што во минатото настапуваше за Марибор и Олимпија

Агим Ибраими конечно пронајде нов клуб. Тоа е словенечкиот прволигаш Домжале. На изненадување на многумина македонскиот интернационалец заминува во клуб кој досега воопшто не се споменуваше како опција.
„Доста ми беше од се. Сакав едноставно да одберам клуб, каде што ќе играм. Благодарност до сите кои во изминатиот период во кој минав вистинска голгота ми даваа подршка и застанаа зад мене. Го одбрав Домжале затоа што сакам да играм и ништо повеќе. Се јавуваа и Динамо Москва и Спартак Москва, ветуваа многу но на крајот не испадна ништо„ - изјави Ибраими за Македонски Спорт.Датум: 04.09.2017, 19:15
Статијата е прочитана 1831 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense