| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.04.2017

Дејан Јакимовски суди на „Чаир“

Познати судиите на 28. коло од ПМФЛ. Ставрев во Кратово, Бартон на пелагониското дерби, Мечкаровски во Тетово, а Стојанов на Работнички - Македонија

Дејан Јакимовски ќе го суди најинтересниот натпревар викендов кој што се игра на „Чаир“ помеѓу Шкупи и Вардар. Најдобриот интернационален судија Александар Ставрев суди на средбата Силекс - Шкендија, додека Јосип Бартон ќе биде главен на пелагониското дерби.

Димитар Мечкаровски ќе ја дели правдата на дуелот Ренова - Брегалница, додека средбата Работнички - Македонија ЃП ќе ја суди Стојанче Стојанов.Датум: 21.04.2017, 12:14
Статијата е прочитана 2488 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense