| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.03.2018

Одложен мечот Зајас - Еуромилк

Натпреварот нема да се игра поради поплавениот терен во Кичево

Во Кичево нема услови за одигрување на натпревар. Теренот на градскиот стадион е под вода, и денешниот дуел помеѓу Зајас и Еуромилк е одложен. Истиот ќе се игра на 13. март.

Ова е уште едно пролонгирање на натпревар поради лошите временски услови. Едноставно, топката не може да се тркала, и од тука во Кичево денеска ќе нема меч се додека не се поправат условите. Мечот ќе се игра за една недела, поточно идниот вторник.Датум: 06.03.2018, 11:00
Статијата е прочитана 274 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense