| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.04.2017

Алиоски не знае за стоп, стигна до котата од 15 голови во Швајцарија

Македонскиот репрезентативец ја затресе мрежата и на Јанг Бојс во шестата минута и со тоа стигна до 15. гол во оваа сезона

Езгијан Алиоски продолжува со своите неверојатни настапи во дресот на Лугано. Македонскиот репрезентативец на мечот против Јанг Бојс во рамките на 29. коло, го постигна 15. гол во швајцарската прва лига.
Алиоски ја затресе мрежата на Јанг Бојс во 6. минута и со тоа му донесе предност на неговиот тим кои игра во одлична форма во завршницата.
Со овој гол, нашиот репрезентативец се приближи кон првото место на листата на стрелците, а таму се наоѓа токму играчот на Јанг Бојс, Гилерме Оару кој има 18 голови.Датум: 23.04.2017, 14:04
Статијата е прочитана 1035 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense