| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

16.09.2017

„Гипсот“ против „зелениот бран“

Ренова е под притисок, слабиот старт може да се надополни само со триумф над силниот Пелистер

Ренова и Пелистер под Шара ќе влезат секој со свои сметки. Овој дуел би требало да биде еден од најинтересните во ова коло. По она прво дерби во Ѓорче, овој двобој ќе биде второ дерби ова коло.
„Не криеме дека посакуваме победа, конечно и нам да ни тргне. Играме добро, создаваме шанси, но никако да дојдеме до таа прва победа. Еве денеска, против Пелистер, имаме шанса да го освоиме целиот плен и не треба да ја испуштиме“, вели Меџит Незири, бекот на „гипсарите“.
Пелистер, пак, би требало да продолжи со добрите игри и во Тетово. По оние настани од неделата, фудбалерите би требало да бидат дополнително мотивирани зашто сфатија дека моќни спонзори стојат зад нив.

ДЕНЕСКА, 15:30 Ч
ТЕТОВО: РЕНОВА - ПЕЛИСТЕР Датум: 16.09.2017, 13:07
Статијата е прочитана 530 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense