| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.08.2018

Брегалница ги „запали моторите“

Старт на подготовките и во Штип со неколку новитети во составот.

Екипата на Брегалница ги стартуваше подготовките за пролетната полусезона. На прозивката на тренерското трио Грнев, Милосавов и Стојанов се јавија вкупно 22. фудбалери од кои дел се староседелци, дел се новитети. Тука се Иван Митров,Иван Варадиновски, Даниел Боневски,,Дарко Дигаловски, Лазар Илиев, Славче Велковски, Ване Јованов кои го засилија штипскиот тим зимава. Екипата на Брегалница на базични подготовки ќе замине во Сандански, Бугарија, а првиот пријателски меч ќе го одигра на 27. јануари против Кит - го
Датум: 17.01.2018, 15:38
Статијата е прочитана 1263 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense