| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.09.2017

Беласица уверлива со Тиквеш, триумф од 3:1

Во заостанатиот меч од 1. коло во Втората лига - Исток, денеска во Струмица фудбалерите на Беласица го победија Тиквеш

Победа на Беласица од 3:1 на мечот со Тиквеш, одигран денеска на стадионот „Младост“ во Струмица. Стрелци на головите за домашните беа Радојчиќ во 14. минута, Костовски во 20. минута и Трајковски во 81. Додека единствениот гол за кавадарчани беше дело на Митев во 65. минута. Инаку ова беша оној заостанат меч од првото коло во Втората лига - Исток. Со овие три бода сега Беласица е на чело на табелата со максимални шест бода и гол разлика 5:2.

 Датум: 12.09.2017, 17:28
Статијата е прочитана 1451 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense