| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.09.2017

Треневски си поднесе оставка

Виктор Треневски повеќе не е тренер на Работнички. По слабите резултати на тимот и поразот од Академија Пандев викендов Треневски одлучи да ја напушти клупата на „романтичарите“

„Поднесувам оставка. Од овој момент повеќе не сум тренер на Работнички. Сносам одговорност за резултатите и му посакувам среќа во иднина на клубот“ - изјави Треневски предмалку на официјалната прес конференција организирана по овој повод.Датум: 25.09.2017, 15:19
Статијата е прочитана 843 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense