| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.12.2017

Можно е Абдурахими да остане во Шкендија!?

Иако не е во плановите на тренерот Ќатип Османи, напаѓачот би можел до јуни да биде член на есенскиот првак

Може лесно да се случи Бесарт Абдурахими уште шест месеци да биде фудбалер на Шкендија. Имено иако тренерот Ќатип Османи не смета на неговите услуги, иако екс репрезентативецот има понуда од Партизани Тирана, тој би можел до крај, значи до јуни да остане во Тетово. Причината е договорот со Шкендија, односно висината на неговите примања, кои биле далеку поголеми од она што Партизани Тирана му нуди. Значи тој би можел да си оди само ако најде заеднички јазик со челниците на Шкендија и ако во меѓувреме дојде некоја понуда која би била поголема.Датум: 28.12.2017, 13:54
Статијата е прочитана 1385 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense