| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.09.2017

Куп мечот Работнички - Шкендија во Ѓорче


Со оглед на тоа дека Арената е зафатена, во среда првиот меч од 1/8 финалето во Купот на Македонија меѓу „романтичарите“ и тетовци ќе се игра во Ѓорче

И дефинитивно првиот меч од 1/8 финалето во Купот на Македонија меѓу Работнички и Шкендија ќе се игра на стадионот во Ѓорче. Ова е поради фактот дека Арената во среда и четврток е зафатена заради
мечот меѓу Вардар и Зенит во ЛЕ. Кога сме кај традицијата на мечевите на Работнички кога е домаќин во Ѓорче, истата не е добра за „романтичарите“, имено на последните седум официјални мечеви тие
немаат победа на овој стадион.Датум: 11.09.2017, 11:04
Статијата е прочитана 685 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense