| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.01.2018

Бомба од Струмица: Т – Мобиле генерален спонзор на Беласица

Предмалку претседателот на клубот, Славчо Васков Пинда гостуваше на локална телевизија во Струмица и ја соопшти.

Беласица добива мега спонзор во името на Т – Мобиле. Ова предмалку го соопшти претседателот на ФК Беласица, Славчо Васков Пинда кој гостуваше на локалната телевизија Вис и во интервјуто објави дека е постигнат договор со мега компанијата за соработка. Подетални информации околу сето ова ќе иманаскоро. На ова се чекаше подолг период, односно се чекаше Беласица да добие финансиска инјекција каква што заслужува еден од најголемите македонски фудбалски брендови.

 Датум: 28.01.2018, 14:28
Статијата е прочитана 5181 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense