| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

07.09.2017

Симоновски двоен стрелец за Лахти

Македонскиот напаѓач Марко Симоновски беше двоен стрелец за финскиот прволигаш Лахти при победата од 4:2 на гостувањето кај ЈЈК

Симоновски прво погоди во деветтата минута да донесе водство од 0:2 за гостите, пред во 75-тата минута од мечот уште еднаш да се запише во листата на стрелците, за тогашни 1:4.
Со победата, Лахти останува на второто место во Финската прва лига, со 41 поен по 25 одиграни натпревари, девет помалку од Хелсинки, кои имаат и натпревар помалку.Датум: 07.09.2017, 19:59
Статијата е прочитана 606 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense