| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

22.03.2017

Хасани почна со џогирање

И дефинитивно Ферхан Хасани добро се чувствува по повредата на коленото, тоа оперираното. Повреда која го одалечи од настапот за нашата најдобра репрезентација утре против Лихтенштајн во Вадуц

Повреда која ќе го одалечи од стартниот состав на Шкендија барем во наредните две - три недели. Сепак, добро е што популарниот Буба од вчера почна со полесни тренинзи, односно само џогираше или трчкараше додека останатите негови соиграчи вредно тренираа. Ова значи дека Хасани, ако сè биде в ред би можел да игра на дербито со Работнички, кое е закажано на 5 април.Датум: 22.03.2017, 20:58
Статијата е прочитана 2481 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense