| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

18.02.2018

„Бомбардерите“ на готовс: Баже 133 - Бесарт 121

Дуелот меѓу Шкупи и Шкендија ќе биде и дуел меѓу Илијоски и Ибраими кои заедно имаат 254 голови во Првата лига

Баже Илијоски и Бесарт Ибраими, „бомбардерите“ во Првата лига и „бомбардерите“ на Шкупи и Шкендија, попладнево на стадионот „Борис Трајковски“ ќе бидат во центарот на вниманието. Во изјавите за „Македонски спорт“ како вистински спортсмени искажуваат респект и почит кон ривалот но и ветуваат дека ќе дадат се со гол(ови) да ги израдуваат своите фанови, „шверцерите“ и „балистите“. Инаку Илијоски засега постигна 133 голови во Првата лига во својата кариера, додека Ибраими 121, или вкупно двајцата имаат 254 голови.Датум: 18.02.2018, 10:12
Статијата е прочитана 1518 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense