| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.10.2017

Шкендија и Фортуна договорија соработка

Тетовскиот клуб и клубот од Дизелдорф остварија средба

Претседателот на ФК Шкендија, господинот Висар Беџети оствари работна средба со водечките луѓе на германскиот клуб Фортуна Дизелдорф со цел конекциите помеѓу двата клуба да станат што подобри. Од спротивната страна, претставници на германскиот клуб беше Роберт Шафер, кој вети дека наскоро ќе го посети Тетово, и Шкендија секако. На состанокот се приклучија и повеќе раководни луѓе на клубот од Дизелдорф меѓу кои беше и Михаел Ренсинг поранешниот голман на Баерн Минхен и Баер Леверкузен.Датум: 20.10.2017, 13:22
Статијата е прочитана 3826 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense