| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.08.2017

Алиоски го „запечати“ Нотингем (видео)

Со силен удар од 22-23 метри, Алиоски погоди во противничката мрежа

Езџјан Алиоски и дефинитивно има сезона од соништата и одличен старт во Лидс Јунајтед. Денеска нашиот репрезентативец погоди во мрежата на Нотингем Форест, во тие мигови зголемувајќи на 2:0 и со тоа и дефинитивно ја обезбеди победата на својот тим во Чемпионшип.

Еве го погодокот на Алиоски низ видео:Датум: 26.08.2017, 20:52
Статијата е прочитана 1383 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense