| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

22.01.2018

Шкупи се смести во Анталија, средба на браќата Таипи

Денеска тимот на Шкупи пристигна во базата во Турција, а таму ги пречека екипата на Грасхоперс и екс играчот на Шкендија Џелбрим Таипи.

Екипата на Шкупи веќе е во Анталија. Се смести во прекрасниот хотел Ајс во местото Белек, а таму ги пречека никој друг туку тимот на Грасхоперс. А таму пак зимава најголемо засилуавње е некогашниот играч на тетовска Шкендија, Џелбрим Таипи, кој имаше средба со својот помлад брат Шкиприм кој пак во моментов игра за Шкупи. На фотографијата е уште и Буњамин Шабани, кој како и браќата Таипи секако дека одлично се чувствува во моментов во меката за зимски фудбалски подготовки.


 Датум: 22.01.2018, 21:44
Статијата е прочитана 1473 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense