| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.08.2017

Вардар – Фенербахче: Дуел на европските шампиони!Само да потсетиме. Ракометна секција на нашиот тим и кошаркарската на Фенер, се актуелни прваци на Европа

Вардар и Фенербахче на 17 и 24 август, прво во Скопје а потоа и во Истанбул, ќе ги одмерат силите за влез во групната фаза од Лигата на Европа. Тоа ќе биде спектакл, двомеч за паметење од аспект на нашиот шампион. Интересно е тоа што и двата клуба моментално се европски прваци, но не во фудбал. Имено ракометната секција на Вардар ја покори Европа на Ф4 во Келн пред два месеци, додека кошаркарската на Фенер пак стана првак и со помош на нашиот Перо Антиќ. Така да на клупски план, ова ќе биде дуел и на европските прваци.

 


 Датум: 05.08.2017, 15:20
Статијата е прочитана 1083 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense