| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

16.09.2017

Мајсторија на Велкоски за Сараево (ВИДЕО)

Крсте Велкоски постигна фантастичен гол од слободен удар за да помогне Сараево да го добие дербито со Широки Бријег со 2:0

Велкоски својот гол го постигна во 4. минута, по што Ахметовиќ во последните петнаесет минути од натпреварот додаде уште еден гол за победа на Сараево, кои се шести во лигата по осум кола со 11 поени, дури 10 помалку од лидерот Зрињски.


FK Sarajevo - NK Široki Brijeg / 1:0 Velkoski by watch-it-nowДатум: 16.09.2017, 20:50
Статијата е прочитана 535 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense